Kontakt

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze BARĆ

Pl. Fl. Kulczyckiego 1,
32-065 Krzeszowice
woj. Małopolskie

t: +48 535-973-379
m: biuro@ktp-barc.pl

W dniach 09 oraz 10 września 2017 roku odbędzie się kolejne już Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach pn. VI Krzeszowickie Miodobranie, organizowane przez Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie oraz Fundacją im. Brata Alberta w Radwanowicach.

Impreza odbędzie się na płycie Rynku w Krzeszowicach, a program miodobrania jak zwykle jest rozbudowany i bogaty. Podczas imprezy pszczelarskiej będzie można zakupić naturalne produkty pszczele. W tym roku będzie ośmiu wystawców z wszystkimi rodzajami miodów pszczelich, a także pyłkiem kwiatowym oraz propolisem. Nie zabraknie stoiska z miodami pitnymi oraz piwem miodowym. Będzie można również zakupić świece z naturalnego wosku pszczelego. Wszystkich łasuchów zaspokoją pyszne wypieki na bazie miodu pszczelego wykonane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice. Nie zabraknie również rzemiosła artystycznego i rękodzielnictwa oraz produktów zielarskich. Organizatorzy zaprosili sprzedawców produktów naturalnych - producenta ekowedlin i specjałów produkowanych według tradycyjnych sprawdzonych receptur, chlebów wypiekanych na naturalnym zakwasie, świeżych oscypków i krówek miodowych. W trakcie święta Miodu i Pszczoły odbędzie się pokaz ginących zawodów, między innymi bartnictwo, pokaz wyrobu świec woskowych, garncarstwo i nie tylko).

Podczas Święta Pszczoły i Miodu odbędą się Uroczystości Jubileuszowe z okazji 110-lecia powstania Towarzystwa Pszczelniczego w Krzeszowicach – pierwszej organizacji pszczelarskiej na Ziemi Krzeszowickiej. W sobotę zostanie zasadzonych 11 lip, otwarta wystawa historyczna w czasie której zostaną zaprezentowane archiwalne dokumenty z przełomu minionych 110-lat – fotografie, albumy, kroniki, wydawnictwa jubileuszowe, legitymacje itp. oraz zostanie zaprezentowana publikacja historyczna, opisująca minione 110 lat ruchu pszczelarskiego w Krzeszowicach. Główne uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w niedziele uroczystą mszą Świętą, a kontynuowane będą na Rynku w Krzeszowicach. W niedziele odbędzie się również inauguracja I Małopolskiego Dnia Pszczelarza, zorganizowanego przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, podczas którego odbędzie się wykład Pana dra inż. Wiesława Londzina pt. Pszczelarstwo w Polsce i w Europie.

Atrakcją święta będą liczne konkursy dla dzieci i dorosłych zorganizowane przez organizatorów, między innymi konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze z miodami oraz konkurs dla przedszkolaków – „pszczoła w oczach dzieci”, a także quiz dla dzieci w wieku do 10 lat „co my wiemy o pszczołach”. Wśród uczestników zostaną rozlosowane słodkie miodowe nagrody.

Święto Pszczoły i Miodu to również troska o tych najbardziej potrzebujących – podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic, dla których odbędzie się zbiórka miodu przez cały czas trwania wydarzenia. Wśród darczyńców miodu zostanie wylosowany nowy ul styropianowy wielkopolski ufundowany przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy,
KTP Barć

Szczegółowy program na plakacie.:

VI Krzeszowickie Miodobranie