Kontakt

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze BARĆ

Pl. Fl. Kulczyckiego 1,
32-065 Krzeszowice
woj. Małopolskie

t: +48 535-973-379
m: biuro@ktp-barc.pl

Za tydzień - 13/14.09.2014 roku w godz. od 08.00 do 18.00 na Rynku w Krzeszowicach odbędzie się po raz trzeci Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, czyli III Krzeszowickie Miodobranie.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ”, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej serdecznie zapraszają wszystkich miłośników miodu i produktów pszczelich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, czyli III Krzeszowickie Miodobranie, które odbędzie się w sobotę oraz niedzielę 13/14 września 2014 roku w godz. od 800 do 1800 na płycie Rynku w Krzeszowicach.

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa, Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka, Starosta Chrzanowski – Adam Potocki, Burmistrz Gminy Krzeszowice – Czesław Bartl oraz Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan.

Patronat Medialny nad imprezą objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej PRZEŁOM oraz Dwutygodnik Samorządowy Magazyn Krzeszowicki.

Partnerami imprezy są między innymi : Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice, Grupa Plastyczna „ZDRÓJ”, Cukiernia „MELBA”, Harmonia Fitness dla Pań, Akademia Piłkarska „MAM TALENT”, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Odział w Krzeszowicach, Beview inspirations.

Podczas imprezy odbywać się będzie publiczna zbiórka miodu dla Podopiecznych Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zorganizowano dni otwarte Muzeum Ziemi Krzeszowickiej oraz Wilii Domańskich w Nawojowej Górze.

Ponadto w programie III Krzeszowickiego Miodobrania m. innymi : Plenerowa wystawa fotografii artystycznej Roberta Kuczary pt. „Pszczoła w obiektywie”. Kiermasz pszczelarski, a w tym -  degustacja miodów pszczelich z możliwością ich zakupu bezpośrednio od pszczelarzy, sprzedaż kosmetyków na bazie produktów pszczelich, sprzedaż miodów pitnych i piwa miodowego, pokaz lania świec woskowych, a także pokaz miodobrania. Prezentacja i sprzedaż smakołyków regionalnych na bazie i z dodatkiem miodu pszczelego. Prezentacja i sprzedaż rękodzieła ludowego oraz rzemiosła artystycznego. Prezentacja i sprzedaż produktów zielarskich. Pokaz gołębi pocztowych.

Szczegóły imprezy na plakacie: